Harry, vítej na světe!

16. ledna 2009 v 12:58 | Kejsinka♥ |  povídky
Název: Harry, vítej na světe!
Postavy: James Potter, Lily Potterová, Harry Potter, Sirius Black
Žánr: komedie, romantika
Autor: Kejsinka♥
(pozn.: povídka na přání pro Susi)------------------------------------------------------------------------------------------------------"Jamesi? Jsi tam?" bušil nervózně Sirius na dveře koupelny. "Už musíme jet! Lily se bude zlobit! Přece nechceš zameškat den, kdy se narodí tvůj syn!" Tahle věta zřejmě na Jamese udělala dojem, takže za pár vteřin vyletěl z koupelny a energicky objal svého kudrnatého přítele.
"Já budu táta, Siriusi! Já budu táta!" vřeštěl a začal se oblékat do plátěné bundy, kterou Lily, než odjela do nemocnice, úhledně srovnala do komínku ve skříni. "Kolik máme času?" vyprskl, když zamykal dveře.
"Hm… před pěti minutami jsme tam měli být." Oznámil mu a chytil Jamese za rukáv, aby ho zastavil. "Kam jdeš?" zeptal se klidně.
"K motorce přece!" řekl jakoby to byla samozřejmost a ohlédl se na černý motocykl kousek od nich.
"Myslel jsem, že se přemístíme!" podivil se a konečně pustil Jamesův rukáv.
"No, jasně!" výskl a s hlasitým PRÁSK se oba přemístili rovnou do modře vymalované chodby Svatého Munga. Nebylo tam zrovna moc lidí, takže jim nedělalo problém, projít úzkýma uličkami nemocnice. Sem tam potkali nějakého doktora nebo sestřičku. Lily měla ležet na pokoji s číslem 225, a když James zjistil, že jsou teprve u patnáctky, málem se zhroutil.
"Máš nějaký nápad?" zeptal se Siriuse a po každém slově se zhluboka nadechl.
"Plánek Bradavic nám teď asi těžko pomůže." Snažil se zavtipkovat, ale bezúspěšně.
"Děláš si srandu? Lily za chvíli porodí mého syna a ty myslíš na Bradavice? To je opravdu výborné!" křičel a jelikož mu docházel dech, tak se zastavil.
"Přestaň na mě laskavě řvát! Nevím, kdo ještě před chvílí seděl v koupelně a přemítal, jestli bude dobrý otec! Kdyby si nezdržoval, už jsme tam mohli být!" řekl a přemístil se.
"To je…"
PRÁSK!
"…blbec." Dořekl u dveří, na kterých bylo napsáno číslo 225 a pod ním bylo malinké okénko. Nejistě se přišoural ke dveřím a nahlédl dovnitř. Viděl dost rozmazaně, protože sklo nebylo úplně průhledné a ještě k tomu dost špinavé, ale rozeznal postel, na níž ležela rusovlasá dívka.
"Na co čekáš?" zeptal se někdo za jeho zády. Když se otočil, spatřil Siriuse, jak pohodlně sedí na jedné z polstrovaných židlí. "Otoč se a běž nebo tě kopnu do zadku a věř, že to nebudu příjemné." Řekl a koutky úst mu cukali do mírného úsměvu.
"Já vím, stačilo mi to loni." Řekl nabroušeně a položil ruku na studenou kliku pokoje.
"To jsem rád." Broukl Sirius a napil se horké čokolády, která se mu objevila v ruce. James se zapřel za kliku a dveře ihned povolily.
"Můžeš mi vysvětlit, kde jsi byl?" spustila Lily, jakmile za sebou zavřel dveře.
"Promiň, nemohli jsme najít tvůj pokoj." Omlouval se, ale Lily byla čím dál víc červenější.
"Nemohli? Ten idiot Sirius je tady s tebou? Prokristapána! To sis s sebou nemohl vzít někoho zodpovědnějšího? Kdybych věděla, že s tebou nejde Remus, rovnou bych ti řekla, že máš přijít o den dřív!" ječela až to Jamesovi rvalo uši.
"To je normální, ženy po porodu jsou vždycky hysterické" prohodil jeden z doktorů, který se právě snažil Lily udržel na posteli.
"Kde- kde máš břicho?" zarazil se a prohlížel si Lilyino tělo. "Snad si už neporodila!?"
"U Merlinova vousu! Může mi někdo vysvětlit, proč jsem s právě tohohle idiota brala za muže?" křičela a snažila se vytrhnout ze spárů několika sestřiček, aby ho mohla uškrtit.
"Nesu Harryho!" ozval se pisklavý hlas jedné ze sestřiček a za okamžik se ve dveřích objevila s malinkým uzlíčkem v náručí. "Tak, Harry, vidíš, to jsou tvoji rodiče." Řekla zpěvavě a při pohledu na ty dva, se ji spojilo obočí. Lilyiny jinak nádherné a lesklé vlasy teď vypadaly, jako neidentifikovatelný chemlon, ve tváři rudá. Kdekdo by si ji možná spletl s ohnivou dračicí. James naopak vypadal jako malý zakřiknutý školáček, který právě dostal poznámku do žákovské knížky. Sestřička opatrně položila Harryho na Lilyinu postel. Až teď se James opovážil přijít ke své manželce blíž. Pořád byl ale ve střehu, kdyby se jí snad zase zmocnila ta hysterická nálada.
"Ach, Harry." oslovila Lily líbezně svého syna.
"Páni! Má po mě oči." Zašeptal.
"Ne, oči má po mě!" štěkla po něm a hodila po něm kousavý pohled. James o krok ucouvl.
"Ehm…jistě, oči má po tobě." Řekl nuceným tónem. "Ale ty vlasy, ty jsou určitě moje." Usmál se.
"Žádné vlasy nemá." Opravila ho. "No, jistě. Možná, že až narostou, budou černé." Odhadl a už radši nic neříkal, aby Lily ještě více nenaštval. Za pár minut se otevřely dveře a dovnitř vstoupil Sirius s něčím stříbrným v ruce. "Tak Harry, a tady ses narodil." Pronesl a tou divnou věcí mířil na doktory kolem.
"Siriusi! Co to máš v ruce?" zeptal se ho James a neznámý objekt si se zájmem prohlížel.
"To je ka-me-ra. Dal mi ji jeden známý - mudla. Je v tom taková malá složitá věc, která si zapamatuje věci kolem, a tak si Harry, až vyroste samozřejmě, bude moct tohle všechno pustit v televizi." Zachytil Jamesův nechápavý pohled. "To je další mudlovská věcička." Vysvětlil a namířil kameru na Lily.
"..a tohle je tvoje máma." Představil Lily, která se na kameru oslnivě usmála a dodala. "Představ mu tatínka." Pobídla ho a změřila si Jamese vražedným pohledem.
"No jistě." Přešel k vylekanému kamarádovi. "Tatínku, zamávej Harrymu!" řekl a James začal nedbale mávat na malinké tělíčko v Lilyině náručí. "Do kamery tupče! Do kamery!" napomenul ho Sirius.
"Ehm.. no jasně!" uvědomil si svou chybu a ukázal do objektivu svůj dokonalý chrup.
"Teď běž k Lily, abych vás mohl natočit společně." Přikázal mu a James se zdrženlivě doplazil ke své pobouřené ženě. Při tom si všiml, že na Harryho obočí je jakási povivná červená kapalina.
"Co to je?" zeptal se Lily.
"To je jen kapička krve." oznámila a naslinila si prst, aby ji mohla smýt.
"Krev?" zopakoval a najednou se mu před očima objevila černo černá tma.

***

"Pane Pottere?" uslyšel kolem sebe hrubý hlas a opatrně otevřel oči. Nebyl si tak úplně jistý, co nebo kdo před ním stojí.
"Kdo jste?" zeptal hláskem podobný malému dítěti.
"Doktorka Swanová, pane Pottera." Zopakovala jeho jméno. "Vy už jste v pořádku. Jenom jste omdlel, ale to je tady běžné." Teprve teď se mu podařilo dokořán otevřít zalepené oči a spatřil až neskutečně tlustou černovlasou ženu. Hbitě vstal z nepohodlného lůžka a odcupital ke své ženě. Ani se neobtěžovat skrývat radost z toho, že Lily usnula tvrdým spánkem. Alespoň měl čas si pořádně prohlédnout svého syna bez uštěpačných nadávek popuzené zrzky. Jak na zavolanou se za ním otevřely dveře a dovnitř vstoupil muž v bílém plášti.
"Pane?" oslovil ho. "Chcete se podívat na Harryho?"
"Samozřejmě." Přikývl a následoval ho do vedlejšího pokoje, kde už nad spícím drobečkem seděl Sirius.
"Víš, až budeš velký, můžeš se projet na mé motorce. Pokud to táta dovolí, naučím je řídit." Vykládal mu moudře, a když James svou neopatrností zakopl o jedno z lůžek, ihned přestal a předstíral, že je dokonale zaměstnán modře vymalovanou zdí.
"Klidně můžeš pokračovat." Utahoval si z něj. "Mě to nevadí."
"Hele, přestaň, ano? Jen jsem ho seznamoval se situací." Zadrmolil a uvolnil Jamesovi místo k sezení.
"Siriusi? Ehm... necítíš něco?" zarazil se. Kolem se nesnesitelný zápach. Oba se nebezpečně podívali na nevinný výraz v Harryho tváři.
"Co s ním máme dělat?" zeptal se polohlasně James.
"My? Ty jsi jeho otec!" připomenul a drtil si nos pevným stiskem svých prstů.
"To ale neznamená, že mu musím osahávat výkaly." Bránil se.
"Tak zavolej sestru nebo tak někoho!" napadlo Siriuse a o několik kroků ucouvl.
"Počkej tady a hlídej to…teda ho, Harryho, pochopitelně." Panikařil. "Pro někoho zajdu." Rozhodl a vypařil se jako pára nad hrncem. Pro Sirius bylo těch pár sekund snad největším utrpením v životě, a proto málem skákal radostí, když se jeho kamarád vrátil s usměvavou sestřičkou. Siriusovi neušlo, že byla velmi pohledná.
"Tak co se tady stalo?" zeptala se, když vešla do dveří. "Ale, vy naděláte. Vždyť se jenom pokakal." Řekla jak kdyby to bylo bůhvíjak rozkošné.
"Promiňte." Omlouval se Sirius a nasadil výraz toho největšího svůdníka, který momentálně vyčaroval. "Já jsem to vlastně věděl, jsem totiž doktor, víte?"
"Vážně?" pípl James a s ironickým úsměvem se na něj podíval.
"Jistě." Přitakal. "Jen jsem se bál, aby nešlo o něco vážnějšího." Blábolil moudře.
"Vy tady pracujete?" zeptala se ho blonďatá sestřička a vrazila mu do ruky nahnědlou plenku.
"Ehm… ano. Pracuji tady na jednom nedůležitém oddělení." Švitořil a nesl ve dvou prstech plenu do koše. Ve tváři výraz totálního utrpení.
"Tak, hotovo." Řekla a položila Harryho zpět do postýlky.
"Děkujeme. Bez vás, by jsme to asi nezvládli." Bleptal sladce Sirius.
"Nešla by jste se mnou někdy na Máslový ležák?" nabídl jí a james celou situaci s úsměvem sledoval.
"Ehm.. no, proč ne. Dneska večer mám volno." Souhlasila dlouhovlasá kráska a podala mu do ruky kousek pergamenu a odešla.
"Ty jsi nenapravitelný." Řekla Lily, která se se sestrou vystřídala ve dveřích.
"Jé, zdravím. Jak se cítíš?" položil jí Sirius otázku, kterou už chvíli držel na jazyku James.
"Dobře, jen jsem trošku unavená." Zívla a od Sirius přešla ke svému muži.
"Copak lásko?" oslovila ho.
"Nevím. Raději se dívám, jestli nemáš ruce basebalovou pálku." Řekl sarkasticky.
"Hm…" usmála se tak líbezně, že jí nebylo možné odolat. "Promiň za toho idiota. Byla jsem mimo, to ty prášky." Vysvětlila a přiložila své vlhké rty na jeho kamennou tvář.
"Mě jsi taky nazvala idiotem!" zahlásil Sirius.
"Omlouvám se, vážně." Zasmála se.
"Pusu nedostanu?" zadoufal a Lily ho políbila na čelo.
"Siriusi! Nesváděj mi manželku!" napomenul ho James a přitáhl si Lily blíž k sobě.
"Nebudu, když mi dovolíte, abych Harryho naučil řídit motorku." Řekl pyšně.
"Ale ne, už je to tady zase." Výskl nešťastně James. "Dobře, souhlasím." Přikývl a podíval se na spícího syna.
"Harry má před sebou úžasnou budoucnost, nemyslíš?" otázal se Lily a ta ho pohladila po lícní kosti.
"To víš že ano. Vždyť je to tvůj syn!"


THE END
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anaiska->SB Anaiska->SB | Web | 16. ledna 2009 v 15:35 | Reagovat

Páni... zatím to vypadá moc moc moc dobře!

2 nat nat | Web | 16. ledna 2009 v 16:16 | Reagovat

jj,souhlasím taky se mi to moc líbí

3 Parvaty Parvaty | Web | 16. ledna 2009 v 18:03 | Reagovat

Jsi skvělá povídkářka.... " Do kamery, tupčed, do kamery!" Ach jo,padnu smíchy:-)

4 nat nat | Web | 16. ledna 2009 v 18:27 | Reagovat

jestli  si někdo chcete přecíst neoficialní preklad rozbresku je u me na blogu

5 nat nat | Web | 16. ledna 2009 v 18:27 | Reagovat

P.S.:promin za reklamu

6 Sophie Toulouse Lautrec - SB Sophie Toulouse Lautrec - SB | Web | 18. ledna 2009 v 13:46 | Reagovat

Tak tohle mě opravdu pobavilo na dlouho dopředu. :-D A Sirius s kamerou je naprosto geniální.

7 martnka martnka | Web | 18. ledna 2009 v 17:46 | Reagovat

ježiš, já nemůžu:D je to úžasný:D úplně tu umírám smíchy, protože celou povídku vidím živě před očima:D

8 CajushHP..Twoje SB-nkoo CajushHP..Twoje SB-nkoo | Web | 18. ledna 2009 v 18:31 | Reagovat

Supeeer supeeer umeram smiechoooom..hahah-..Nemozem z toho

9 .: SuSi :. .: SuSi :. | Web | 18. ledna 2009 v 19:41 | Reagovat

jej, bolo to krásne, úplne úžasné :D

10 Tracy Tracy | Web | 19. ledna 2009 v 18:03 | Reagovat

to je super povídka, fakt moc pěkná!

11 Marauders Marauders | Web | 19. ledna 2009 v 19:01 | Reagovat

faaaakt pekneeeeee

12 ika ika | 21. ledna 2009 v 18:30 | Reagovat

promiň že ti to píšu, ale mě se nezdá, že by James byl takovej nesmělej a takovej cíťa (podle mě ses v tom docela sekla) v knížkách J.K.R. je spíš jako tvrďák a machr (teda v mládí:) )

ale jinak fááákt dobrej děj... já taky ráda píšu slohy :)

13 Kejsinka♥ - admin Kejsinka♥ - admin | Web | 22. ledna 2009 v 18:38 | Reagovat

:) ... nikdo neví, jak se ta těch pár let změnil.. navíc, já bych to tak dopodrobna neřešila (jestli je nebo není cíťa) je to jenom povídka... moje fantazírování :) každý si Jamese představuje jinak ... a já, romantická duše :D

14 Anaiska->SB Anaiska->SB | Web | 23. ledna 2009 v 14:01 | Reagovat

Páni, krásně zakončeno, musela jsem se hodně smát! :) :) :)

15 Madeleine Flowers Madeleine Flowers | Web | 5. února 2009 v 22:11 | Reagovat

Krása! Téda.. vážně se to povedlo...

16 Karol Karol | Web | 11. února 2009 v 15:11 | Reagovat

Ahojky ...super povidka....padala jsem smichy....pises moc hezky...Nechtela bys spratelit blogy?

17 ClaireM ClaireM | Web | 15. února 2009 v 20:59 | Reagovat

To je roztomilá povídka... Úplně jsem padala smíchy u té části s pokakaným Harrym... :D

18 lelissek lelissek | 24. srpna 2009 v 19:10 | Reagovat

klasny skoda ze vsichni umreli!! (myslim siria jamese a lily)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama