Zase ty?

12. června 2008 v 10:08 | Kejsinka♥
Název: Zase ty?
Postavy : James Potter , Lily Evansová , Sirius Black , Remus Lupin , Katie Snaiderová , profesor Wagner
Autor: Kejsinka♥
(omlouvám se za chyby)
Lily Evansová seděla v přeplněném vlaku studenty , kteří stejně jako ona mířili do Bradavic .
Seděla mlčky v prázdném kupé a přemýšlela o novém školním roku , který podle jejího mínění měl být skvělý . Když jí James minulí rok oznámil , že se v dalším ročníku neuvidí , protože se stěhují do Vantigu , městečka nedaleko Prasinek , Lily byla zklamaná , ale přes prázdniny si slíbila , že se od Jamese jednou pro vždy odmiluje a tak se taky stalo . To jeho věčné : "A co takhle pusu ?" jí už vážně lezlo krkem . Nepřemýšlela nad tím , že ho ještě uvidí , ale věděla , že kdyby ho znovu spatřila , její láska by opět rozkvetla . Její přemýšlení však zarazilo jakésik bouchnutí do dveří jejího kupé . Po chvíli se tam objevila postarší paní s velkými brýlemi , která ji nabízela vozík sladkostí , který každoročně prodávala v Expresu . Lily na nic nečekala a hned ze za ní vydala , protože cítila , jak se jí svírá žaludek hladem .
"Co to bude slečinko ?" otázala se paní .
"Dám si Bertíkovi lentilky , dvě dýňové paštičky a malý máslový ležák ." odpověděla Lily .
"Třináct galeonů , prosím ."
Po té co Lily zaplatila a začala si už v úzké chodbičce vlaku rozbalovat svůj skromný nákup , uslyšela burácející smích od někud z vedlejšího kupé . Nedalo jí to a šla se tam jako správná prefektka podívat , s tím , že je okamžitě seřve za rušení klidu ve vlaku . Ale to co uviděla , jí hluboce rozrušilo . Mezi hromadou kufrů , Siriusem a Lupinem spatřila také Jamese Pottera . Ten si jí také okamžitě povšimnul .
"Co se tam schováváš Evansová ? Myslíš , že ty tvoje krásně zelené oči přehlédnu ?" otázal se. Lily se přestala krčit za malými prosklenými dvířky a okamžitě se postavila do dveří .
"James Potter" řekla důrazně , přičemž na slově JAMES si dala náležitě záležet .
"Neměl si být náááhodou ve škole ve Vantigu jak jsi mi minulý rok oznámil ?"zeptala se Lily.
"Chyběl jsem ti snad ?" Ale vidím , že ti moje nepřítomnost o prázdninách neuškodila a jsi ještě krásnější než když jsem tě viděl naposledy , co takhle pusu Evansová ? " lichotil jí James a nevynechal svůj škodolibý tón .
"Jelikož jsem prefektka musím vás okamžitě napomenout za rušení klidu studentů ve vlaku!" změnila téma Lily , která byla natolik rozzuřená , že vší silou mačkala kliku od dveří .
"Přestaň nás tady okřikovat Evansová , a pojď si k nám přisednout ." pobídl ji Sirius Black .
James si okamžitě poposedl a uvolnil vedle sebe místo . Lily to nenechalo klidnou .
"Nemusíš se namáhat Pottere , já ve vlaku s prasatama nesedím ." na to se rychle otočila a namířila jsi to do svého kupé . Nevšimla si však , že jí nějaká černovlasá dívka podstrčila nohu a Lily zakopla a svalila se na zem . Černovlasá dívka se rozesmála a šla si sednout vedle Siriuse a Lupina .
James k ní okamžitě přispěchal a začal jí zvedat ze země . Lily ucítila , jeho silné ruce jak se dotýkají těch její . Když se konečně postavila , pomocí Jamese , nohama na pevnou zem , začala se chvět . Cítila , jak jí začalo rychleji bít srdce , když byla tak blízko Jamese . I James se cítil v přítomnosti Lily jinak . Miloval ji a věděl , že i ona jeho , ale lámal si hlavu nad tím , proč ho stále odmítá .
"Díky Jamesi." poděkovala mile . James nemohl uvěřit svým vlastním očím a uším . Ona mu opravdu řekla Jamesi ! Po chvíli ticha se Potter znovu pustil do řeči .
"Nemáš zač Lily…" šeptl s úsměvem James .
Lily byla v rozpacích , takhle s Potterem nikdy nemluvila , tak pěkně , tak směle , cítila se v jeho blízkosti v bezpečí a už jakoby zapomněla na vztek , který do téhle doby k němu chovala, naopak , cítila k němu náklonnost a …. lásku .
"Vystupovat ! Všichni studenti prvního ročníku za mnou , ti ostatní za Filchem !" oba uslyšeli burácející řev Rubeuse Hagrida a uvědomili , že vlak je v konečné stanici . V Bradavicích .
"Jamesi sbal se , půjdeme !" oznámil Sirius . Lily se s úsměvem na tváři vrátila zpátky do svého kupé , aby si zabalila . James stál pořád na stejném místě a nemohl se vzpamatovat z příjemné události s Lily . Lupin , Black i Katie Snaiderová , černovlasá dívka , která údajně podkopla Lily nohy , byla již připravená na odchod v chodbičce vlaku .
"Jamesi ! Byl by jsi tak hodný a mohl se obléct , abychom mohli jít ven ? A nebo se budeš stále zasněně dívat na místo , kde měla Lily ruku , dovol aby poznamenal , že teď tam leží rozpláclá moucha , takže tvůj zamilovaný pohled míří na ni !" poznamenal Remus a celá Potterova parta se začala hlasitě smát . James se vrátil zpátky do reality , do které ho znovu probudili jeho přátelé .
Když dorazili na hrad , hned se vydali na večeři do Společenské místnosti . Všichni se už těšili na Bradavickou kuchyni , kterou si nemohli vynachválit , a jakmile se před nimi na stolech objevily plné mísy kuřat , opékaných brambor , vypečených toastů a dalších všelijakých dobrot , neodolali , a hned se pustili do jídla . Všichni studenti byli po cestě tak unavení , že hned po večeři opustili Společenskou místnost a šli zalehnout do čerstvě nastlaných postelí ve svých ložnicích .
Zatím co v nebelvírských chlapeckých ložnicích se již všichni chystali ke spánku , v dívčích ložnicích už všichni spali . Všichni kromě Lily Evansové , která nemohla přestat myslet na Jamese a na to , co se přihodilo ve vlaku . Věděla , že neusne dřív , než na něj přestane myslet. Po dlouhém pokoušení o spánek usoudila , že se půjde projít po chodbě , třeba tak přestane , alespoň pro dnešní noc , myslet na Jamese .
Lily prošla snad celým hradem a stále na něj nemohla zapomenout , když asi po osmé procházela kolem kabinetu profesora Simpsona , vrazila do někoho . Ten NĚKDO byl asi stejně vystrašený jako Lily , protože se lekl stejně silně jako ona . Dlouho se nic nedělo , protože kolem nich byla strašná tma a tak Lily vytáhla hůlku aby rozsvítila světlo . Namířila ho na obličej toho neznámého a v tu chvíli jí bylo všechno jasné . Ten , koho se tak lekla nebyl nikdo jiný než James Potter .
"James ?" otázala se šeptem .
"Lily ?!" přidal se s úsměvem James .
"To jsi ty ?" řekli oba najednou a zasmáli se tomu .
"Co tady děláš , není náhodou čas ke spánku ?" upozornil James .
"Já … nemohla jsem usnout , stále musím myslet na tu jízdu vlakem a…taky na tebe ." řekla nesměle . A James se jen usmál .
"To já taky , stále se mi to promítá v hlavě ." přiznal Potter dřív , než stačila Lily něco říct . Chvíli se tam na sebe jen mlčky dívali , ale nakonec James sebral všechnu odvahu a zeptal se :
"Poslyš , Lily …." začal
"Ano !" vypískla překvapeně Evansová .
"Hm….nešla by jsi se mnou na rande ?" zeptal se pomalu James , který cítil , že tentokrát to musí vyjít .
"Šla" řekla prostě Lily a James se na ni podíval , jako kdyby mu právě oznámila ,že si ho bere za muže .
"Ona řekla ano !" opakoval si stále v duchu a nakonec to řekl nahlas . Objal ji a začal hulákat po chodbě tak , div neprobudil celý hrad . Hned se na ně taky obořily obrazy Frederika Moonse a Alyson Blacfortové .
"Pšššt …. To chcete probudit půlku hradu , my chceme spát a zhasněte to světlo ! Na milostný řečičky teď není vhodná doba !" křičeli po nich obrazy . Oba dva se zasmáli , James chytl Lily za ruku a utíkal s ní někam pryč .
"Kam mě to vedeš ?" ptala se ve spěchu Lily . Ten však neodpověděl a stále utíkal někam na horní věž hradu do sovince . V tom se James zastavil a upřeně se podíval na prázdnou zeď vedle bílých sov . Vytáhl hůlku , namířil ji na ni a potichu zašeptal :
"Zkažené noviny !"
"Cože ? Je ti dobře Jamesi ?" divila se Lily , která se ještě nevzpamatovala z půlnočního běhu, ale než jí Potter odpověděl , cihly se ze zdi začali pohybovat a za chvíli už před nimi stála nová místnost . Lily otevřela pusu , nemohla uvěřit svým očím . Zato James se jen pousmál a podíval se na Lily .
"Tohle je moje tajná místnost , objevil jsem ji před třemi lety a ještě nikomu jsem o tom neřekl , až teď tobě ." řekl pomalu James . Lily si až teď uvědomila , že má stále otevřenou pusu , než ji však stačila zavřít , James ji přiložil ukazováček k ústům a tím ji utišil . Jen dodal:
"Nemusíš nic říkat , tvé srdce to řekne za tebe ." dodal tichým hlasem James . Lily neprotestovala , vlastně ani nevěděla co má říct . Byla šťastná a věděla , že slova nejsou všechno . Potom oba vešli dovnitř a mlčky si sedli na obrovský oblak uprostřed místnosti , která teď vypadala jako nekonečné , bledě-modré nebe . Malou chvíli tam jen seděli , mlčeli a rozhlíželi se do bílých obláčků , vedle nich . V tu chvíli se jejich pohledy střetly a James už věděl co nastane . Pomalu se k sobě přiblížili a začali se jemně dotýkat rtů . Do té doby si hleděli do očí . James do smaragdově zelených a Lily do temně hnědých . Jakmile se však dotkly rtů toho druhého , Lily přivřela víčka a už jen cítila jak ji James líbá a hladí po tváři .
Druhý den ráno se Lily přistihla , jak leží hlavou opřenou o Jamese a ten ji objímá .
V tom si vybavila , co se to včera vůbec přihodilo , usmála se a políbila Jamese lehce na tvář , aby ho neprobudila a rychle utíkala zpátky do dívčích ložnic . Jenže jakmile se objevila ve dveřích , zjistila , že jsou již všichni studenti na hodině a že s Jamesem zaspali . A tak rychle utíkala zpátky do tajné místnosti , kde James v klidu podřimoval .
"Jamesi ! Zlato ! Stávej ! Zaspali jsme , už dávno začalo vyučování !" začala křičet Lily .
"Co se děje ?" zeptal se rozespale James .
"Zaspali jsme , všichni studenti se už učí !"
James sebou škubl a už oba pospíchali dolů pro věci na vyučování . Naneštěstí měli oba dva společnou hodinu , takže všichni určitě poznají , že byli někde spolu , když přijdou oba zároveň . Když stáli před dveřmi učebny Lektvarů , domýšleli svůj malý plán .
"Tak jo , hele , když vejdeme do učebny společně , všem dojde , že jsme byli někde společně a to my nechceme , takže já tam vejdu první a ty za mnou přijdeš o pár minut později ano ?"
Šeptala spěšně Lily , která si ale všimla , že ji James vůbec neposlouchá .
"Miluju tě Lily" řekl najednou James .
"No , já tebe taky , ale , víš teď není zrovna vhodná doba na vyznávání lásky chápeš ?"
James se rychle vrátil do reality a bylo vidět , že je zase při smyslech .
"Hm… jo jasně , chápu , takže běž , já přijdu později ." přikývl Potter .
Potom se ještě objali a Lily vešla do učebny . nemohlo ji uniknout , že se na ni všichni dívají s úsměvem a to včetně profesora Wagnera .
"Dobrý den , ehm…. já se omlouvám , já jsem no … víte … zaspala , jo , zaspala jsem a proto jdu pozdě . Koktala Lily a potom se málem propadla do země , když si vůbec uvědomila co řekla . Profesor se pousmál .
"Aha , taky dobré ráno Lily , jak si se vyspala ? Tohle ráno bylo asi o hodně příjemnější než normálně že ?" podotkl s úsměvem profesor Wagner . Lily neuniklo , že se na ni všichni nějak divně dívají , dokonce se Sirius a Lupin mohli potrhat smíchy .
"Jak to myslíte profesore ? Tohle ráno nebylo nijak nezvyklé ." řekla vážně Lily .
"Tak už tě nebudeme trápit Lily ." přikývl Wagner , ale Lily vůbec netušila o co mu jde . A najednou spustil :
"Jamesi Pottere , můžeš nás přestat poslouchat za dveřmi a jít sem za námi ?" podotkl profesor , kterému pocukávali koutky úst smíchem . James otevřel dveře a postavil se vedle Lily s omluvou , že nemohl najít učebnu lektvarů .
"Jistě , Bradavice jsou hotové bludiště , že ano ?" pousmál se profesor .
"Já nemám rád výmluvy , proč jste rovnou neřekli , že jste byli někde spolu a já bych neprotestoval ." řekl důrazně profesor a celá třída se rozesmála . Zato Lily a James byli v šoku. Jak to , že to všichni vědí ? Pokládali si otázku v duchu .
Sirius a Remus . To byla odpověď . Tihle dva to dokázali za pár hodin roznést po celé škole .
Ale Jamesovi a Lily to v podstatě vůbec nevadilo . Tak či onak by se to stejně dozvěděli a navíc , oba byli šťastní , že našli toho druhého a byli si jisti , že jejich láska jen tak nevyhasne.
THE END
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama