Co se škádlívá...

12. června 2008 v 10:07 | Kejsinka♥
Název: Co se škádlívá...
Hlavní postavy : Lily Evansová, James Potter, Sirius Black, Remus Lupin, Sára Connerová (kamarádka Lily), profesorka Gwinnetová
Autor: Kejsinka♥
(Omlouvám se za chyby)
Byl pozdní večer a Lily se Sárou popíjeli horký čaj. Lily stále musela myslet na Jamese. Nemohla si ho vymazat z hlavy. I přes všechny nadávky a urážky, které mu natiskla přímo do obličeje na něj nemohla přestat myslet.
"Všimla sis jak je ten Potter drzý? Ani mu nevadí, že mu hrozí od profesora Brumbála poznámka, že Garrymu Poodovi nacpal hlavu do záchodu! Bože a ty jeho strašný vlasy, myslí si, že když si je bude pořád čechrat tak bude větší machr! Teda, jestli to vůbec jde a…"
"Tak zadrž!" zarazila jí v poslední chvíli Sára.
"Už celý týden nemluvíš skoro o nikom jiném než o Potterovi, někdy mi připadá, že ti na něm záleží nebo co…"
V tom se Lily zalekla: "Záleží? Zbláznila ses? Mně a záležet na Potterovi? Leda ve snu," dořekla Lily.
"My o vlku a vlk za dveřmi že?" komentovala Sára .
A Sára měla pravdu. Do nebelvírské společenské místnosti se s velkým smíchem blížil James Potter a Sirius Black. Jakmile spatřil James Lily hned se pustil do řeči:
"Aléééé kdopak tady sedí? Že by naše pusinka Lilynka?" Tohle si Lily nenechala líbit.
"Nech si ty blbé kecy Pottere. Kdo si myslíš že je tady na tebe zvědavý? Já tedy ne…"
Odbyla ho Lily .
"Nebuď tak škádlivá Evansová a přiznej si to už!"
"Nevím co…," přiznala Lily.
"Přiznej si, že se ti líbím, všichni to tady víme tak už si to konečně přiznej!" Naléhal James.
"Cože? Ty si vážně myslíš, že se mi líbíš? Hahaha tak jsme se zasmáli a můžeme jít …"
Ale sotva se Lily zvedla, že je na odchodu James ji nenechal být a začal do ní znovu šťourat .
"Počkej … jak se těšíš na zítřek na hodinu létání? Gwinnetová rozděluje do dvojic tak jestli máš zájem tak můžeme být spolu!" Vychloubal se James.
"Tak dost ," vykřikla podrážděně Lily.
"Nikdy bych nelétala s někým tak omezeným jako si ty a už vůbec ne s člověkem, který si myslí, že má všechny holky v Bradavicích v malíčku," setřela ho Lily a Jamese to zřejmě překvapilo.
"Jak to myslíš Evansová?" otázal se James Potter.
"Tak jak to říkám a teď odprejskni!"
Lily už byla v půli schodů k holčičím ložnicím když uslyšela Jamese jak za ní něco pokřikoval .
"Dobře! Budu to tentokrát brát jako kompliment Lily!" Křičel vší silou, aby to Lily slyšela.
I když Lily věděla, že tímhle Jamesovi ubližuje, dělalo jí dobře ho ponižovat a urážet. Věděla, že k němu cítí něco víc, ale nikdy by to nepřiznala. Někdy po něm toužila víc, než po čemkoli jiném, tolikrát se jí o něm zdálo, ale nakonec to skončilo jen reálnýma myšlenkama, že Potter je sukničkář a bezcita.¨
Její ráno ale nebylo o nic příjemnější než večer. Sára ji v noci probudila, že jí je špatně a musela ji odvést do ošetřovny k madame Pomfreové. Potom přispěchala do velké síně na snídani. K její smůle byla síň nacpaná k prasknutí, protože k nim přijela návštěva z Manisutu.
Jediné volné místo bylo vedle Jamese Pottera a jeho patričky Remuse Lupina a Siriuse Blacka. K jejímu štěstí James zřejmě nebyl na snídani, protože jeho místo bylo volné. Ale to se mýlila. Sotva si chtěla přisednout někdo jí zezadu jakoby obejmul a zašeptal do ucha.
"Koho nám to sem nebe poslalo!" řekl potichu mužský hlas .
Lily před sebou uviděla jen pobledlé silné ruce a zezadu cítila, jak se něčí tělo tiskne na její záda . Po chvíli poznala, že ten NĚKDO není nikdo jiný než James Potter . To bylo poprvé, kdy byli s Jamesem tak blízko . Lily to nebylo nepříjemné, spíš naopak, ale pak si uvědomila, že na ně Remus a Sirius bezpřestání civý. A hned se vrátila do reality.
"Hned mne pust Pottere! Křikla na něj! Ty si myslíš, že když můžeš osahávat jiné holky, tak mě taky? To se pleteš! Já nejsem stejná jako ostatní, já jsem…."
V tu chvíli se Lily zastavila, protože nevěděla co má říct. Tak se James pustil do řeči.
"Jiná? Lily ale já přece vím že jsi jiná, a proto o tebe taky stojím víš?" poznamenal James.
"Hele budu ti moc vděčná když mě pustíš a nebudeš si mě všímat!" odstrčila ho Lily .
"Fajn," souhlasil Potter .
"Fajn," zopakovala Lily .
"Fáááájn," zesměšňoval James situaci.
"Achjoooo. To nemá cenu," oddechla si Evansová, sebrala ze stolu suchý rohlík a odešla. James by ji stejně nenechal na pokoji .
"Musím se soustředit na létání a hlavně na závěrečné zkoušky a ne na tohohle otrapu," opakovala si Lily, když šla po poloprázdné chodbě. Popravdě řečeno si ho nemohla vymazat z hlavy . Hodina létání už začala a studenti spěchali na školní pozemky. Za chvíli se i přeřítila, vždy nedochvilná profesorka Gwinnetová a s velkou omluvou začala hodinu.
"Takže, jak už jsem vám minule říkala, budeme pracovat ve dvojicích. Naučíme se být
pohotoví a rychlí když ostatním hrozí nebezpečí ve vzduchu," poznamenala.
"Tak do práce, udělejte si dvojice a začněte zkoušet kouzlo LAWRENCE s tím, že jeden student bude na koštěti ve vzduchu a druhý na pevný zemi s připravenou hůlkou."
V tu chvíli se dala celá třída do pohybu . Nejdřív všichni začli zmateně běhat a shánět partnera, ale za nepatrnou chvíli by jste mohli uvidět naskládané dvojice do řady. Jen dva studenti zůstali sami. Lily a James. Potter si Evansovou měřil vítězoslavným pohledem. Lily však jeho pohled neopětovala. Stále nemohla uvěřit, že na ni zbyl jen James Potter.
"Tohle přece není možné, ve třídě je třicet studentů a zrovna já musím skončit s Potterem,"
opakovala si zmateně Lily. V tu chvíli přišla profesorka Gwinnetová .
"Tak, kdopak nám zbyl? Potter a….. Evansová? Výborně! Budete skvělá dvojice. Potter alespoň Evansovou něco málo přiučí z famfrpálu." Tohle ale Lily nesnesla.
"Paní profesorko, já odmítám být s Potterem!" řekla důrazně.
"I vám dělá problém být ve dvojici se slečnou Evansnovou pane Pottere?" Otázala se Jamese, na kterém bylo vidět, že ho Lily se svým nesouhlasem překvapila. A proto řekl:
"Ale vůbec ne paní profesorko, s Evansovou si skvěle rozumíme už od pohledu, jen se na ni podívejte jak je štěstím bez sebe!"
V tu chvíli se Gwinnetová s Jamesem soustředěně dívali na Lily, která byla rozhořčením bez sebe. A proto vrhla na oba dva nenávistivý pohled.
"Ano, to vidím!" Podotkla profesorka a pokračovala "Nicméně jsem ráda, že jsme se tak rozumně domluvili a když máme dvojice konečně pohromadě tak se pusťme do práce!"
Lily nemohla uvěřit svým uším. Jak mohla dopustit aby byla ve dvojici zrovna s tímhle! Zato James hořel štěstím. To co Lily trápilo, mu přinášelo radost. Zatímco Lily na Jamese neustále vrhala nenávistivé pohledy, ostatní studenti už začali s létáním. Lily bylo trapné jen tam tak postávat a proto se s přinucením dala do řeči.
"Tak hele…. Jamesi," u slova JAMESI si málem rozkousala jazyk, jak se nažila být milá,
"Jestli si myslíš, že nasednu na koště a nechám tě, abys na mě ukázal hůlkou a čaroval, tak to se hodně pleteš," řekla důrazně Lily a James pokračoval:
"Aha … no a co teda navrhuješ, zašít se někam?" usmál se James .
"Nebuď směšný Pottere …. Co třeba kdyby si ty vylezl na koště, vznesl se a nechal by jsi mě abych si trénovala tohle kouzlo," řekla lstivě Lily.
"Haha teď si mě rozesmála," pousmál se James "já ti mám posloužit jako pokusný králíček? Ani náhodou to radši…."
Jenže než stačil dokončit větu, přišla za nimi profesorka Gwinnetová a chtěla ukázat, jak natrénovali kouzlo LAWRENCE. Po chvíli ticha kdy oba studenti přemýšleli zda mají vzlétnout a tudíš se vzdát a být za - pokusného králíčka - Lily ustoupila a předstoupila před paní profesorku.
"Tak do toho!" pobídla dvojici Gwinnetová.
Lily nasedla na koště vznesla se a čekala co se bude dít dál. Co udělá James. Ten si ale věděl rady a samozřejmě se tvářil jako největší borec.
"Lawrence!" křikl důrazným hlasem Potter a kolem Lily se vytvořila jakoby duhová koule.
"Výborně Pottere! 5 bodů pro Nebelvír!" vykřikla profesorka. James si povšiml nepatrného úsměvu na Lilyně tváři, což ho potěšilo. Lily mezitím zjistila, že se nemůže hýbat a taky ani z koštěte spadnout. Pomyslela si, že James Potter nebude zase tak tupý jak si myslela, když dokázal napoprvé zvládnout tak těžké kouzlo .
"Tak výborně Pottere držte hůlku stále na Evansové jinak ochranná koule zmizí a Lily spadne dolů," upozornila Jamese, který se s velkým úsměvem díval na Lily.
"Teď se jdu podívat na ostatní dvojice a vy Pottere pořád držte kouzlo buďte té dobroty" pokynula Gwinnetová s úsměvem .
"Jsem talent že?" vychloubal se James Lily .
"No jo, vážně jsem si myslela, že to bude horší, hlavně prosím tě nehýbej s tou hůlkou, nerada bych totiž spadla dolů víš?" řekla ironicky Lily.
"Óóó Evansová, neříkej že se bojíš?" smál se James.
"Já? Nikdy!" řekla bojácně Lily, která se doopravdy bála, ale Jamesovi by to nikdy nepřiznala.
"Vážně?" řekl překvapeně James a pokračoval: "A co kdybych udělal tohle!" A začal máchat s hůlkou tak, že Lily málem upadla.
"Zbláznil ses? Mohla jsem si zlomit vaz! Nebo přinejhorším zabít!" strachovala se Lily.
"Evansová, ty víš moc dobře že tohle bych nikdy nedopustil, raději bych se zabil sám, co říkáš?" zeptal se podrážděně James.
"Přestaň s těmi fórky a pusť mne opatrně dolů…prosím." Lily by nikdy nevěřila tomu, že tohle řekla, ale měla docela strach a proto se už viděla v bezpeční na zemi.
"Slyším dobře, Evansová? Co se to s tebou děje že i prosíš, myslel jsem že tohle slovo ani neznáš!" podotkl ironicky James a pomalu sklonil hůlku přičemž Lily klesala dolů.
James se ale jen tak nevzdal a chtěl Lily ukázat jeden s jeho špatných vtipů, to se mu ale nevydařilo. Cukl s hůlkou tak silně, že se Lily skácela silou na zem do bezvědomí.
V tu ránu se na jejich místo seběhla celá třída včetně profesorky Gwinnetové. James se k ní také okamžitě rozběhl a začal ji prohlížet co s ní je. Tohle přece nechtěl, tohle ne.
Okamžitě ji profesorka odnesla v náručí do ošetřovny, James chtěl jít s ní, ale Gwinnetová mu nakázala aby radši zůstal kde je, aby nenapáchal ještě nějakou škodu. Takové zklamání James ještě nezažil. Madame Pomfreová nakonec usoudil, že Lily je pouze v šoku a má lehký otřes mozku což se dá vyléčit za dva dny.
James chodil k Lily na návštěvu každý den, když měl jen trochu času, šel k ní a litoval toho, co se stalo. Chodil za ní když spala takže mu nemohla vynadat nebo něco víc. Druhý večer den se James Potter ulil s lektvarů a potají šel za Lily, která se už probrala a byla zřejmě dost informovaná co se vlastně stalo, protože když James přicházel do jejího pokoje okamžitě zčervenala zlostí a poposedla si aby na Jamese pořádně viděla.
"Ahoj Lily," pokynul James, protože ani vlastně nevěděl jak má začít.
"Ty tupče!" obořila se na něj Evansová, "Ty se sem ještě opovažuješ přijít po tom všem! Po tom tvém drzém vtípku, který mi tolik ublížil!"
"Ublížil?" zeptal se překvapeně James "Vždyť máš jen lehký otřes mozku jinak nic," prohodil Potter .
"Ty omezenče! Já nemyslím vnější bolest!!! Ale …. Ale," koktala Lily, "Myslím bolest vnitřní, bolest srdce…" řekla zklamaně Lily a do očí jí vjely slzy.
"Bolest srdce?" zeptal se nevěřícně James.
"Pottere já jsem tě milovala, snila o tobě, i když jsem si tě stokrát chtěla vymazat z paměti nešlo to a teď když jsem se nechtěla bránit lásce tak se mě pokusíš zabít nějakým fórkem? Myslela jsem že pro tebe znamenám víc Pottere…" dokončila vyznání Lily, která se už neudržela a začala plakat .
"Lily, proč….proč mi to říkáš až teď. Já tě taky miluju, moc tě miluju, takhle jako o tebe jsem nebojoval o žádnou holku a musím přiznat, že žádná mi vlastně tak dlouho neodolávala jako ty a věř, že pro mne znamenáš mnohem víc než myslíš. Myslel jsem, že máš ráda frajery a tak jsem se snažil, ale teď jsem poznal že jsi jiná, ale vždy tě budu milovat takovou jaká jsi Lil." Tohle ještě James nikdy nepřiznal. Sám se divil tomu, co jí řekl, ale věděl, že to nemluvil on, ale jeho srdce. Srdce, které patří jen Lily.
Lily se rozplakala ještě víc a silněji než předtím. Tohle nečekala, přece jen se v Jamesovi nemýlila, přece jen je takový o jakém snila. James se přiklonil k Lily blíž a utřel jí slzičku, která jí stékala po tváři Lily ho obejmula a přiklonila svoji hlavu k jeho. James se nebránil, na tohle čekal už od třetího ročníku, kdy se do Lily zamiloval. Oba cítili dech toho druhého, cítili vzájemnou lásku. James pošeptal Lily do ucha, které mu byli blíž než jindy:
"Miluju tě."
"Já tebe taky Jamesi," pošeptala Lily a ruku v ruce usínali.
THE END
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama